Work and Travel Ne Değildir?

Work and Travel Ne Değildir?

Work and Travel programı hakkında doğru bilinen yanlışları açıklıyoruz. Öncelikle, Work and Travel, katılımcılarına unutulmaz deneyimler ve öğrenme fırsatları sunan bir programdır. Bu fırsatlar dolayısıyla Amerika Rüyası’na inanıp farklı beklentilere sahip olabileceğinizi biliyoruz. Bu nedenle, öğrencilerimizi yanlış beklentilerle programa katılmamaları konusunda bilgilendirmek istiyoruz.

Work and Travel, sadece para kazanma amacı güden bir program değildir. Katılımcılara, Amerika’da kaldıkları süre boyunca geçimlerini sağlayabilecekleri miktarı kazanabileceklerini garanti eder. Tabii ki, bazı katılımcılar ekstra mesai yaparak, bahşiş alma imkanı olan bir işte çalışarak veya ikinci bir işte çalışmak suretiyle kazançlarını arttırabilirler. Ancak bu her iş ve her öğrenci için geçerli olmayabilir.

Work and Travel, dil öğrenme veya yaz okulu programı olarak da algılanmamalıdır. Work and Travel, var olan İngilizce seviyenizi geliştirmeniz için tasarlanmamıştır. İşe yerleşim aşamasında ve vize görüşmesinde İngilizce mülakata gireceğinizi unutmayın. İşvereneniz, iş arkadaşlarınız ve diğer insanlarla anlaşabilecek düzeyde en az Intermediate seviyede İngilizce konuşma becerisine sahip olmanız beklenir.

Okuduğunuz bölümle veya kişisel yeteneklerinizle ilgili işlerde çalışma ihtimaliniz oldukça düşüktür. Mühendislik veya eğitim fakültesi ya da güzel sanatlar öğrencisiyseniz Work and Travel kapsamında bu beklentinizin gerçekçi olmadığını bilmelisiniz. Çalışacağınız işler mevsimlik olarak tabir edilen sezonluk işlerdir. WAT programı, katılımcıları, herkesin yapabileceği, çok fazla eğitim gerektirmeyen, basit işlerine yönlendirmektedir.

Unutmayın, Work and Travel tek başına bir tatil veya eğlence programı değildir. Katılımcılar, yaklaşık üç aylık çalışma sürecine odaklanmalı ve çalışma hayatıyla ilgili sorumluluklarının bilincinde olmalıdır. Büyük şehirler yerine Amerikan kültürünü daha iyi tanıyabilecekleri ve geçimlerini daha rahat sağlayabilecekleri küçük lokasyonlarda çalışma fırsatı aramalıdır. Work and Travel kapsamında seyahat etme imkanı olsa da, katılımcıların çalışma dönemi sürecindeki sorumluluklarına hazır olmaları gerekmektedir.

Neden Work and Travel Programına Katılmalısınız?

Work and Travel, katılımcılara Amerika’da yaşama, çalışma ve tatil yapma fırsatı sunar. Öğrenciler, Amerika’da mevsimslik, geçici işlerde çalışarak program masraflarını ve yaşam giderlerini karşılar. Program sonunda birçok öğrenci, tüm giderlerini ve uçak bileti masraflarını çıkarmakta, bazı katılımcılar evlerine bir miktar parayla dönmektedir.

Amerika’da uluslararası bir öğrencinin yıllık masrafı, bir devlet üniversitesinde ortalama 40.000 dolar, özel bir üniversitede ise 50.000 dolar civarındadır.

Work and Travel programı ise, masrafsız olarak Amerika’da yaşama, çalışma hayatını tanıma, network oluşturma, unutulmaz bir yaz tatili geçirme ve İngilizce dil becerilerini geliştirme fırsatı sunar.

Tercih sizin!